• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Plan dnia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.00. W trakcie dnia dzieci mają czas zarówno na zabawę jak i naukę. Nauczyciele dbają o to, aby małe zuchy miały odpowiednią ilość ruchu dlatego organizują wiele ciekawych zabaw tanecznych połączonych ze śpiewem.

Jak pracujemy?


Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.00.

Nasz plan dnia


  • 6.30 – 8.00 – Dzieci z uśmiechem przychodzą do przedszkola. Jest to czas na swobodną zabawę z rówieśnikami lub nauczycielem. Dzieci mają do dyspozycji zabawki, gry, puzzle, kredki i książki. Aktywność dziecka zależy od jego aktualnych potrzeb.
  • 8.00 – 8.30 – Przedszkolaki z apetytem zjadają przygotowane dla nich śniadanie.
  • 8.30 – 9.00 – Czas na czynności higieniczne po śniadaniu oraz krótki odpoczynek.
  • 9.00 – 12.00 – Pora na zajęcia edukacyjne. W tym czasie dzieci poszerzają swoją wiedzę o otaczającym świecie, mają okazję sprawdzać się w różnych nowych sytuacjach. Przedszkolaki poznają nowe techniki plastyczne, śpiewają, tańczą i grają, a także wykonują zadania w swoich podręcznikach. Wychowawcy dbają także o to, aby dzieci miały odpowiednią ilość ruchu i zabaw na świeżym powietrzu. Częste spacery i zabawy na pobliskich placach zabaw to to, co nasze przedszkolaki lubią najbardziej.
  • 12.00 – 12.30 – Przedszkolaki zjadają dwudaniowy obiad.
  • 12.30 – 13.00 – Czas na poobiednie czynności higieniczne. Dzieci dokładnie myją zęby oraz przygotowują się do relaksacji.
  • 13.00 – 13.30 – Pora na poobiedni odpoczynek i relaksację. Dzieci odpoczywają na dywanie, słuchając bajek i opowiadań czytanych przez nauczycieli, bądź relaksują się, słuchając muzyki relaksacyjnej lub klasycznej.
  • 13.30 – 14.30 – Dla maluszków jest to w dalszym ciągu czas na odpoczynek, natomiast dzieci ze starszych grup uczestniczą w dodatkowych zajęciach edukacyjnych.
  • 14.30 – 15.00 – Czas na pobudkę w grupie maluszków. Przedszkolaki zjadają podwieczorek.
  • 15.00 – 17.00 – Przedszkolaki są wypoczęte więc pora na zabawę. Nauczyciele dbają o to, aby małe zuchy miały odpowiednią ilość ruchu dlatego organizują wiele ciekawych zabaw tanecznych połączonych ze śpiewem. Dzieci podczas oczekiwania na swoich rodziców, mają również czas na zabawę w kącikach zainteresowań. Przedszkolaki żegnają się z rówieśnikami i Panią oraz kończą kolejny emocjonujący dzień w przedszkolu.

Odbiór dzieci


W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, mogą być one odbierane tylko przez rodziców, opiekunów prawnych lub osoby wskazane przez rodziców do odbioru (załącznik nr 3 do umowy). Osoby upoważnione powinny posiadać przy sobie dowód tożsamości.

Uwrażliwiamy rodziców, że nauczyciel odpowiada za bezpieczeństwo dziecka od momentu przekazania go do przedszkola do momentu odebrania.